Tatran v 1. kole Poháru AGRO CS uspěl

VOTICE – Středočeský fotbalový AGRO CS Pohár SKFS zahájil svou novou sezonu. Do jeho úvodní části se letos přihlásilo šest desítek fotbalových mužstev ze všech krajských soutěží. V rámci prvního kola tak byla ve středu 3. září na programu třicítka utkání. Mezi nimi i derby domácího mužstva SK Votice s Tatranem Sedlčany. Votickému týmu se zatím v soutěžní 1.A třídě nedaří, po čtyřech odehraných zápasech má jeden bod a stále tak čeká na své první vítězství. Svým způsobem bylo středeční pohárové utkání pro votické fotbalisty nepsanou odvetou za nedávný debakl (0:5) se Sedlčany v rámci letní přípravy. Tentokrát bylo pohárové utkání vyrovnanější a skončilo plichtou. Na penalty byli šťastnější hosté, kteří si tím zajistili postup do druhého kola Poháru AGRO CS. SK Votoice vs. Tatran Sedlčany 1:1 (0:0), penalty 4:5.

Trenéři Tatranu poslali na hřiště sestavu Mošnička, Lípa, Janoušek, Vystyd, Sůsa, Soldát, Strnad, Senft, Ségl, Pudil, Sirotek. Tedy jen pět hráčů základní sestavy a zbytek tvořili hráči z lavičky. Zápas byl od začátku vyrovnaný, blíže měli v prvním poločase ke vstřelení branky hosté. Zvláště šance sedlčanského Senfta volala po gólu. Druhý poločas začali lépe domácí, kteří se po rohovém kopu a zaváhání obrany hostů v 52. minutě ujali vedení. Tatran krátce po obdržené brance vystřídal trojici hráčů. Senfta, Sůsu a Pudila nahradili Matoušek, Štovíček a Brotánek. Vyrovnání se fotbalisté Tatranu dočkali také po rohovém kopu, když po centru Strnada od rohového praporku na konečných 1:1 vyrovnal hlavou Vystyd. Další branka ve středečním zápase už nepadla a tak přišly na řadu penalty. V nich měl Tatran zásluhou Ségla, Strnada, Vystyda, gólmana Mošnička a Ségla stoprocentní úspěšnost.  Když za domácí čtvrtou penaltu neproměnil bývalý ligový fotbalista Čupr, bylo o postupujícím rozhodnuto. „Je dobře, že hrajeme pohár a mohou v něm nastoupit hráči širšího kádru. V našem případě to bylo hned pět bývalých dorostenců. Celkově dobrý výkon v utkání odvedli Ségl a Sirotek,“ řekl po zápase Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany.